Posilovací stroje – základní zásady tréninkuPokud jste se rozhodli používat posilovací stroje,  sestavte si váš trénink tak, abyste tělo procvičovali postupně od větších svalových partií k menším, přičemž výjimku tvoří svalové partie, které u Vám zaostávají nebo na které kladete hlavní důraz. Tyto zařaďte na samotný začátek tréninku, kdy ještě máte dostatek síly a energie. Pro posilovací stroje a cvičení na nich je v prvotní fázi  nejdůležitější zpevnění celé postavy se zaměřením na svaly trupu. U spousty cviků, využívajících posilovací stroje, je páteř značně zatěžovaná a její zpevnění je tedy nezbytné pro snížení rizika poranění a předcházení bolestivým stavům, ale také zlepšení vzpřímeného postoje. Využijte posilovací stroje pro zpevnění slabého nebo povislého břicha. Také nevyvinuté vzpřimovače mohou výrazně brzdit váš pokrok v tréninku jiných svalových partií. Například, pokud se někomu nelepší výkony v dřepu, většinou postačí posílit oblast trupu a výkony stoupají strmě nahoru! S tímto souvisí další důležitá výhoda pro posilovací stroje. Vyvarujete se cviků, které přetěžují páteř tlakem vsedě a zejména ve stoje (obratle jsou vlivem zátěže stahovány k sobě – cviky jako např. tlak s činkou vsedě, dřep), dále cviků se zátěží s přímou účastí páteře (např. mrtvé tahy, předklony s činkou za hlavou), ale i cviků v předklonu (zde sice k pohybu páteře nedochází, ale slabé vzpřimovače zvyšují sklony ke kulacení páteře a riziku jejího poranění). Jsou naopak vhodné cviky s vlastní vahou těla (kliky na bradlech nebo klasické kliky) a cviky, které páteř natahují (všechny cviky ve visu). Pokud používáte posilovací stroje, upřednostňujte cviky na velké svalové skupiny před cviky na malé svalové skupiny. Vhodné je pro posilovací stroje například následující pořadí: kvadricepsy (přední stehna), záda, prsní svaly, ramena, paže, hamstringy a lýtka s břichem. Nedoporučuje se využívat posilovací stroje např. pro procvičení tricepsů před prsními svaly, protože tricepsy se při procvičování prsních svalů zapojují jako pomocné svalové skupiny a jejich předvyčerpání má za následek nedostatečné procvičení svalstva hrudníku. Pro posilovací stroje tedy využívejte následující pořadí:

·            záda → biceps

·            prsa → triceps

·            prsa → ramena

·            kvadricepsy → hamstringy

Tekutý karnitin je velice učinný spalovač tuků. Bílkoviny jsou polymerní látky skládající se z aminokyselin. Aminokyseliny a jejich důležitost pro pravidelně sportující a posilující jedince se stala určitým zaklínadlem především v kulturistice. Spalovače tuků představují velmi významnou a účinnou součást dietního režimu.První 2-3 týdny

První 2-3 týdny využívejte posilovací stroje pouze 2x týdně. První trénink sestavte bez ohledu na vaši trénovanost a toho, na jaké partie se chcete zaměřit tak, abyste v něm procvičili celé tělo, každý sval jedním cvikem v počtu 2-4 sérií s 12 opakováními. Ženy mohou navíc do tréninku zařadit cviky na hýždě a vnitřní stranu stehen s počtem opakování nad 15. Podle pocitu po prvním tréninku můžete pomalu zvyšovat intenzitu cvičení a přidávat série až do 4 na jednu svalovou skupinu. Trénink na posilovacích strojích zahájíte 5-ti až 10-ti minutovým rozcvičením skládajícím se ze zahřátí (švihadlo, stacionární kolo, stepper, lehký běh na místě…), rozcvičení jednotlivých svalových partií a strečinku. Poté využijte posilovací stroje v jedné tréninkové jednotce na procvičení celého těla. Trénink zahájíte cvičením velkých svalových partií (přední stehna, hýždě, zádové a prsní svaly, ramena), kdy budete cvičit 3, později 4 série jednoho cviku na svalovou partii. Poté využijete posilovací stroje k procvičení malých svalových partií (triceps, biceps, zadní stehna, lýtka – 2, později 3 série jednoho cviku na svalovou partii) a trénink uzavřete cvičením břicha – 3 – 4 série.

Proteinové tyčinky jsou super! Posilovací lavice Vám pomohou zvětšit svalovou hmotu, vytvarovat Vaše tělo, zlepšit fyzičku a zvýšit sebevědomí. Solární kosmetika je důležitá pro opalování v solárku.

Nabídka posilovacích strojů v internetovém obchodě »


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše dokonalé zdraví.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!