Posilovací lavice

Posilovací lavice Vám pomohou zvětšit svalovou hmotu, vytvarovat Vaše tělo, zlepšit fyzičku a zvýšit sebevědomí. Posilovací lavice jsou určeny pro opravdové sportovce. Posilovací lavice neomezují rozsah pohybu při cvičení. Některé posilovací lavice využívají hmotnost celého těla a jsou určeny především ke zpevnění postavy, jiné jsou nezbytné pro cvičení s činkami a podporují rozvoj svalové hmoty. Posilovací lavice jsou nezbytnou součástí každého fitness centra!

Anabolizéry jsou založeny na bázi NO. Kloubní výživa se často používá v kulturistice. V dnešní době již seženete stimulanty v nejrůznějších formách. Iontové nápoje je možné konzumovat kdykoliv.

7 důvodů proč si pořídit posilovací lavice

Posilovací lavičky jsou perfektní při zpevňování a tvarování jednotlivých svalových partií i celého těla.

Posilovací lavice jsou ve srovnání s posilovacími stroji nebo fitness trenažéry podstatně levnější.

Posilovací lavice jsou relativně lehké a manipulace s nimi je primitivní.

Posilovací lavice umožňují cvičení s váhou vlastního těla i s přídavnými váhami a činkami.

Pro každou správnou domácí posilovnu jsou posilovací lavice nutností.

Posilovací lavice můžete v našem e-shopu Planetavyzivy.cz získat za skvělé akční ceny.

Nekupujete “zajíce v pytli”. Pokud se Vám posilovací lavice nebudou líbit, můžete je vrátit do 14 dnů bez udání důvodu.

Gymnastický míč je jednou z nejlepších pomůcek, který umožňuje provozovat mnohostrannou činnost upevňující vaše zdraví i fyzickou kondici. Proteiny a aminokyseliny slouží jako stavební složka svalů.

Jak vybrat posilovací lavici?

Jako první krok si musíte mít jasno v tom, k čemu by vám měla posilovací lavice sloužit. Chcete posilovat břicho, nebo záda? Anebo chcete klasickou lavici pro bench-press a posilování činkami? Jako další krok byste měli zvážit vaše finanční možnosti a skladnost. V žádném případě nepodceňujte nosnost lavice předepsanou výrobcem! Mohlo by dojít k poškození lavice, případně zranění Vás anebo člověka, který vám bude pomáhat.

Výběr posilovací lavice

Existují 3 základní druhy. Bench presová, břišní a zádová. Případně jsou i lavice kombinované. Musíte mít na paměti, jakou partii chcete posilovat. Ženy většinou břicho, muži většinou volí bench press. Dále si uvědomte, kolik prostoru se ve vašem obydlí nachází. Pokud máte hodně místa, tak je rozhodně lepší si koupit lavici jak břišní tak i zádovou. Jestli tímto prostorem nedisponujete a chcete cvičit obě partie, tak si pořiďte lavici kombinovanou.

Bench-pressová lavice je nejčastěji viděná  fitness centrech a domácnostech. Slouží k procvičení většiny svalů, horní části těla. Jsou holé verze jen pro jednoruční činky anebo mívají nástavce na posilování nohou či odkladiště na bench-pressovou činku. Hlavně volte lavici se snadno nastavitelnými  polohami a velice užitečné jsou i opěrky nohou.

Břišní lavici najdeme většinou jen v lepších fitness centrech. Její funkčnost je omezena čistě na cvičený břišních svalů přímých a šikmých, ale i přesto si v ní zalíbení našla spousta žen, ale také i mužů.

Zádová lavice k vidění už ve fitness centrech příliš není. Jako u břišní je její funkčnost omezena jen na pár zádových svalů. Ovšem pokud již delší dobu posilujete a máte finance na tuto lavici, tak jí dejte přednost před břišní. Záda vám drží celé tělo a bez nich to prostě nejde.

Multifunkční lavice je kombinace lavice bench-pressové a několika dalších posilovacích strojů. Pokud byste takovou chtěli, tak si předtím přečtěte jaké funkce lavice obsahuje. Většinou připevnitelné nástavce na posilování nohou anebo nástavec na cvičení bicepsů. Pokud má lavice Bench-pressová a nebo multifunkční odkladiště na váhové kotouče tak si nejdříve zjistěte jaké má vrtání.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše dokonalé zdraví.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!