Jakou zvolit nosnost lavice?

U zádových a břišních lavic zvažte, jestli chcete používat ke cvičení další závaží anebo ne. Pokud ano, tak ho připočítejte ke své váze těla. U bench-pressu zvažte, kolik kilogramů chcete zvedat třeba za rok, kolik kilogramů vážíte a kolik po nárůstu svalové hmoty vážit budete. Nosnost posilovací lavice je další důležitý faktor při výběru. Zvolili byste špatně a šli posilovat se svými sto kilogramy a dalšími 150 kg naložených na bench-pressové tyči, nemuselo by to dopadnout například po deseti cvičeních dobře. Proto je nosnost lavice uvedená u každé nabídky. U břišních, či zádových lavic nechávejte alespoň 20 Kg rezervu, necvičili byste na ní jen vy.

U bench-pressových lavic

Vaše hmotnost + předpokládaná zátěž + rezerva = výsledná nosnost

Takže například:

75+60+20=155 Kg

Člověk s hmotností 75 kg předpokládá nejvyšší zátěž, kterou bude na svoje tělo nasazovat bude 60 kg, aby zvolil správnou nosnost, ještě přidal 20 kg jako rezervu. Vyšlo mu že minimální nosnost jakou zvolí je 155 kg. Ale čím si vyberete větší nosnost, tím bude lavice stabilnější a déle vydrží.

Vitamíny a minerály jsou důležitá složka potravy. Proteiny jsou určeny zejména k budování kvalitní svalové hmoty. Hubnutí zdravě, efektně a s úsměvem. Kvalitní sportovní výživa a suplementy pro Vaši vysněnou postavu.

Jak cvičit?

Svaly nerostou v posilovně, ale mimo ní. Nepřepínejte se a nebojte si nechat čas na regeneraci. Některé partie můžete cvičit denně (břicho), některé třeba obden (záda). Každý sval má svojí dobu regenerace. Proto se nevyplácí ke stroji, či k čince přicházet postupem dne, ale je takřka nutnost cvičit řádně, bez podvádění a v sériích. Při posilování dochází k potrhání svalu, uvolňuje se kyselina mléčná a díky ní dochází k nové stavbě svalu. Cvičení na břišní lavici můžete provádět například ráno a poté až večer. Zatímco na lavici zádové by jsme si měli po dobrém cvičení den odpočinout. Pokud vlastníte anebo vlastnit budete multifunkční lavici je pro Vás nejlepší cvičit každý den třeba jen dva svaly a další den zase jiné.

Běhací pás je vybaven různými typy tréninkových počítačů, které zobrazují aktuálně naměřená tréninková data.

Proč si pořídit posilovací lavici?

Důvodů je plno. Patříte-li mezi začátečníky, umožní Vám posilovací lavice cvičení s využitím hmotnosti Vašeho těla. Tím se vyhnete nepříjemnému přetrénování, pokud ještě nemáte dostatečný odhad pro volbu ideálního zatížení. Toto nářadí je velmi jednoduché a skladné. Většinu moderních lavic lze složit a ušetřit tak místo. Díky možnosti individuálního nastavení posilovací lavice je tato pomůcka vhodná opravdu pro každého – a to nejen k posílení a zpevnění svalů, ale i pro rehabilitaci. Jednodušší typy posilovacích lavic bývají lehké a práce s nimi je tak velmi jednoduchá. Lavice Vám pomůže zbavit se nadbytečného tuku, zlepšit fyzičku, vypracovat zejména horní část těla, vytvarovat stehna a lýtka, boky a břicho… Ale hlavně – poroste také Vaše sebevědomí a odolnost vůči stresu. Hormony radosti zvané endorfiny na sebe nenechají dlouho čekat.

Osobní zkušenost s posilovací lavicí Tuff Stuff

Moje osobní zkušenost z touto posilovací lavicí Tuff Stuff je více než pozitivní. Koupil jsem si první (v současnosti vlastním dvě) přibližně před 2 lety. Jako pravidelný návštěvník fitness-center jsem vyzkoušel na vlastní kůži mnoho posilovacích lavic, v mnoha posilovnách. Více my vyhovují masivní, stabilní posilovací lavice. Vzhledem k mé postavě (200 cm, 90 kg) je to i pochopitelné. Tato lavice je opravdu velice stabilní. Dají se na ní cvičit všechny možné cviky, na hrudník, záda, ramena, triceps, biceps, břicho s velkou osou i s jednoručkami a lavice se ani nehne. Má širokou konstrukci se stabilními podpěrami. Opěrky jsou vysoké a potažené umělou kůží, takže jsou velice pohodlné. Posilovací lavice od firmy Tuff Stuff mohu jenom vřele doporučit.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše dokonalé zdraví.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!